Община Царево заема югоизточната част на Р България . Намира се на 65 км. Южно от Бургас.
Специфичен поземлен ресурс, с който розполага Община Царево и се използва за реализиране на нейните туристически функции е плажната ивица . По протежение на морския бряг в общината са се оформили 16 плажни ивици с обща дължина 9184 м., а самия общински център - гр. Царево е разположен на 3 залива.
С многообразието на забележителности от различен характер (природни, исторически, архитектурни и др.) Община Царево се очертава като една от най-атрактивните общини в Бургаска област. Уникалното съчетание на море, планина и реки, екзотична растителност и многообразие на животински и растителни видове, ведно с традициите и автентичната Странджанска култура и обичаи, предоставят разнообразни възможности за развитие на туризъм - опознавателен, екотуризъм, яхттуризъм,,фото и хоби туризъм, ловен туризъм и др.
Eдинствено в полите на Странджа , в с.Българи са запазени корените на уникални езически обичаи , слели се във времето с православните традиции - Нестинарските игри върху огън в чест на "Св.Св. Константин и Елена".
Община Царево е богата на паметници на културата , някои от които са с регионално и национално значение - античните "Ахтополска стена" и Гръцко училище в гр.Ахтопол , църквите "Св. Успение Богородично"- гр.Царево, "Св.Св. Кирил и Методий" в с. Кости, "Св. Пантелеймон" в с.Бродилово, останки от мегалитната култура на траките и др.
На територията на общината се намира най-старият резерват в страната "Силкосия" - обявен за такъв още през 1933 год. Тук се намира една от седемте влажни зони в страната , което е с континентално значение - комплекса "Ропотамо - Велека". През странджанското крайбрежие и Странджа преминава и "Via Pontika"-пролетния път на птиците от Северна Европа на Юг . Уникалната странджанска природа се опазва чрез мрежа от защитени територии , в т.ч. най-големият природен парк в страната - "Странджа" , осем резервата и редица природни забережителности и защитени местности , като "Попови скали" , "Силистар" , "Устието на р.Велека", "Дядо Вълчо" и др.