Разграбват крайбрежието - Бургас - Информация за Бургас, Новини от Бургас. Bourgas,  Burgas www.bourgas.org
 
   Начало  Начало       Екипът  Екипът       Уеб дизайн Бургас  Уеб дизайн Бургас    Bourgas.Org in English language  English           056 / 82 63 25
    Всеки ден

  Бургас новини
    Култура и изкуство
    Бизнес
    Маневра
    Крими
    Политика
    Новини от Бургас
    Арт Изложби
    Вашето мнение
  Bourgas.Org
  Онлайн магазин за спално бельо  Онлайн магазин за спално бельо
  Бургас  Бургас
  Фото-галерия  Фото-галерия
  Уеб директория  Уеб директория
  Град БУРГАС  Град БУРГАС
  Web catalogue  Web catalogue
  Малки Обяви  Малки Обяви
  Заведения  Заведения
  Театър програма  Театър програма
  Опера програма  Опера програма
  Бургас
  Обяви от Бургас  Обяви от Бургас
  Бургаските езера  Бургаските езера
  Никулден  Никулден
  Черно море  Черно море
  България числа  България числа
  Община Бургас  Община Бургас
  Област  Област
  Бургазлии  Бургазлии
  Селища  Селища
  История  История
  География  География
  Кметски екип  Кметски екип
  Култура
  Школи по изкуства  Школи по изкуства
  БургасФото.com  БургасФото.com
  Изложби в Бургас  Изложби в Бургас
  Бургас Арт  Бургас Арт
  Археология  Археология
  Арт галерии  Арт галерии
  Музиканти  Музиканти
  Музеи  Музеи
  Маневра  Маневра
  Опера Бургас  Опера Бургас
  Поети  Поети
  Проза в Бургас  Проза в Бургас
  Танцово изкуство  Танцово изкуство
  Театър  Театър
  Традиции  Традиции
  Художници  Художници
  Клубове  Клубове
  Кино  Кино
  Православен календар  Православен календар
  Бизнес
  Партии в Бургас  Партии в Бургас
  Магазини в Бургас  Магазини в Бургас
  Архиви  Архиви
  Бизнес в БУРГАС  Бизнес в БУРГАС
  Услуги в Бургас  Услуги в Бургас
  Съсловия  Съсловия
  Web design  Web design
  Фирми в Бургас  Фирми в Бургас
  Институции  Институции
  Морски бизнес  Морски бизнес
  Избори 2009  Избори 2009
  Банки, кредити  Банки, кредити
  Транспорт  Транспорт
  Кметовете  Кметовете
  Общински Съвет  Общински Съвет
  ИЗБОРИ 2007  ИЗБОРИ 2007
  Приятели
    Онлайн застраховане, застраховки имущество и медицински застраховки
    Подборка
    Хотели в България
    Любовен хороскоп
    Майсторите.com
    Банери
    GrozenGrad.com
    Стара Загора
    Обяви от Бургас
    Снимки - архивна
    В ЦЕЛТА архивна
    МУЗИКА - архивна
    Bourgas News
    Amam.bg
    Company Index
    Electron.bg
    Монтана
    Moreto.net
    Сандански
RSS емисия с последните новини





[ Форум Бургас ] [ Добави сайт ] [ Добави обява ] [ Добави хотел ] [ Добави екскурзия или круиз ] [ Добави снимка ] [ Блог ]


Новините от днес  Архив новини  Предстоящи събития  Последно от Форума
Най-четеното за това денонощие:        В новини    В справочника 
Най-четеното за последните 30 дни:    В новини    В справочника 
Разграбват крайбрежието

Два английски и два ирландски вестника в последните 3 дни пуснаха статии за Българското Черноморие. "Гардиън" посъветва британците да купуват имоти в България (резюме на статията "Новинар" пусна във вчерашния си брой).
По същото време ирландския вестник "Сънди бизнес поуст" описа предимствата на българското крайбрежие: "Морската вода - необичайно за Европа - е много чиста и по-голямата част от крайбрежието се състои от дълги плажни ивици. Още по-необичайно в европейския контекст е, че по-голямата част от крайбрежието още не е унищожена от експанзията на туристическия бизнес. Причината за този пропуск в развитието е, че България е демокрация едва от десетина години. Преди това страната бе част от Източния блок на комунистическите държави и крайбрежието й не бе така достъпно за чуждестранни туристи."
Друг ирландски вестник - "Белфаст телеграф" - обаче вече

долавя негативните тенденции

край българското море. "България трябва да внимава да не комерсиализира твърде много курортите си и да съсипе това, което кара хората да я посещават, а именно нейната природа и добре запазените й плажове и градове", пише вестникът в обширен материал, посветен на нашата страна. "В България се строят много нови хотели и комплекси с апартаменти, което носи така необходимите пари и работа, но трябва да се внимава тези нови сгради да не се превърнат в бетонните грозотии, които развалиха толкова много европейски крайбрежия", предупреждава авторът на статията Джери Фицджералд, който е редактор на снимковия материал във вестника.
Реалността обаче е изпреварила наблюденията на ирландците.
Българското крайбрежие е почти разграбено за строителство. С малки изключения съществуващите курорти вече са застроени прекомерно. Слънчев бряг например, построен по цялостен проект по времето на социализма, е бил замислен като курортно градче сред зеленина и широки плажове. Застройката на територията е била около 25% от цялата площ, с капацитет 12 500 легла. Според последните официални данни за броя на леглата в комплекса от миналата година те вече са 35 000, но тази година сигурно са достигнали 40 000. Върху същата площ.

Гъстотата на застрояването

вече е около 80% от територията. Това променя стандарта на курорта. Качеството на един курорт не се определя от лукса на отделни хотели и заведения, както си мислят тукашните инвеститори, а от ландшафта, пространството, природната среда.
Друг британски вестник - "Дейли телеграф" - в съботния си брой публикува оплаквания на британски туристи от българските курорти и една от забележките беше за тесни и нискокачествени хотели. На Слънчев бряг е претъпкано с хотели и пренаселено. Кой както могъл строил и продължава да строи. По пътя на рушвета, на заобикаляне на закони и нормативи. Гладни инвеститори искат да сместят в курорта още и още хотелчета, малки или големи. Тук има сгради, построени и въху самата плажна ивица, въпреки че тя е изключителна държавна собственост, а дюните са природни образувания под защита.
Извън курортите също тече бурно строителство или разпродажба на парцели по цялото крайбрежие от Шабла до Резово.
Край фара на Шабла само за година-две се е оформило градче от нови вили. Собственикът на една от вилите вече я е продал на ирландец. Малко по на юг - Тюленово, Камен бряг - вили са построени покрай морето, извън чертите на селата.
По брега между Балчик и Варна ограничител на строителството са свлачищата. Застрояването с вили обаче не спира.
По Южното Черноморие вилни зони растат край всеки град и село - Созопол, Приморско, Варвара, Синеморец и т. н.
Общинарите от Созопол са вкарали в регулация целият полуостров южно от града до къмпинг Каваците. По целия бряг кипи строителство. Всички лозя и парцели на местни хора са продадени за вили и хотели. Оградите край пътя вече закриват гледката към морето.
Край широкия плаж между Приморско и резиденция "Перла" също се готви строителство. Общината е раздала права за строеж върху земите край него.

Дори на Маслен нос

защитена територия, върху държавна земя незнайни леят бетонни основи и си строят вилички с дървена конструкция. Тук това им е достатъчно.
Основната схема, по която се застроява крайбрежието, е включването на парцели земеделски земи извън населените места в регулация. Това става с решение на местните общини. И върху парцели, които не са включени в регулация обаче, растат вили. Собствениците си плащат глоби и чакат узаконяване. Инвазията е толкова мощна, че променя пейзажа на цялата брегова ивица. На много незастроени досега места край морето, на север или на юг, могат да се построят курорти или хотелски комплекси, с цялостен архитектурен и ландшафтен проект. Но местните общини ликвидират тази възможност, като раздават парцели на дребно за вили.
При строителното нашествие пострадаха и природни образувания като пясъчните дюни, които са защитени от закона. В тях има и рядка растителност. В големите курорти някои дюни направо са унищожени при строителство, а други търпят промени заради пренаселените плажове.

Къде ака екологът Василев?

На снимката се вижда вилата на бившия министър на екологията и на туризма Валентин Василев. Тя е една от първите, построени в този район край Созопол. Местни хора уточняват, че това е вила близнак, като едната от двете е на сестрата на Василев. Това в случая е без значение.
Един от проблемите на строителството в този район е липсата на канализация. Канализацията на самия град Созопол се излива без пречиствателна станция недалеч от пристанището и замърсява залива. За цялата вилна зона, която се оформя южно от Созопол, ще трябва да се строи специална канализация и пречиствателна станция, както изискват европейските нормативи. В района вече е построен водопровод, защото тук расте цял квартал от вили и хотели. Налягането на водата в района на града е слабо, а след включването на новия квартал ще отслабне още. Инфраструктурата ще трябва да построят държавата и общината, в интерес на тясна група инвеститори и виладжии.

Закон трябва да събори поне оградите

Високи огради скриват гледката към морето по крайбрежието. На снимката се вижда ограда на една от вилите по крайбрежния път от Созопол до Каваците. "Скоро тук ще стане като в Бояна - улици, оградени от високи огради. Няма да се вижда море", казва 35-годишният софиянец Т. С., който от години ходи на плаж по закътани места сред скалите на полуостровчето. Виладжиите скоро ще сложат ръка и върху тях.
Проектът за закон, който предвижда да ограничи строителството по крайбрежието, трябва да включи отделен член, който да забрани оградите. Те скриват пейзажа, който е национално и световно богатство.
Във Великобритания има закон, който забранява строителството на миля и половина от крайбрежната ивица. Строителство е разрешено само в регулацията на исторически оформилите се градове. Смисълът на това ограничение е, че бреговата ивица е национално достояние и трябва да се запази като природен феномен, който принадлежи на всички. В това отношение България е изпреварила капиталистическа Англия. Тук крайбрежието се раздава безконтролно за строителство.

Гиньо Ганев остави вратичка в конституцията

Причините за безконтролното строителство на брега на морето са заложени още в конституцията. Според чл. 18 се определя "крайбрежна плажна ивица", която е изключителна държавна собственост. Не може да се продава, но може да се отдава на концесия. Бедата е, че конституцията не определя какво включва понятието "крайбрежна плажна ивица". При обсъждането на този текст във Великото народно събрание е имало предложение да се остави само понятието "крайбрежна ивица". Гиньо Ганев предлага да се добави и понятието "плажна", което ограничава силно защитената територия край брега само до плажовете. "Ако се остави понятието "крайбрежна ивица", това ще породи тревога сред хората в целия Варненски регион", казва Ганев при обсъждането. Подкрепен е и от други депутати от левицата. На практика тази поправка защитава не общонационалното (каквото е логично да защитава една лява партия), а собственически и инвеститорски интереси.
Допълнителен закон е трябвало да уточни понятието "крайбрежна плажна ивица" и да въведе конкретни ограничения. Такъв няма вече 15 години след приемането на конституцията въпреки специално решение на Конституционния съд по този въпрос от 1997 г. Липсата на закон позволи на инвеститори и общини да строят дори на самите плажове в нарушение на конституцията.
Едва в края на миналата година Министерството на строителството изготви проект на закон, който да ограничава строителството по крайбрежието. Веднага след като проектът бе оповестен в началото на тази година, започна мощно лобиране да се ограничи действието му. Първоначалният вариант за 200-метрова забранена за строителство зона край брега беше ограничен до 100 м, но натискът продължава. Независимо че вече построеното е заварено положение и законът не може да го премахне. Общините по Черноморието са против закона, защото отделни чиновници забогатяват от издаване на парцели и разрешителни за строеж. А общините като цяло печелят (но само временно) от продажба на общински земи за строителство. Многопосочни интереси на инвеститори и частни лица, свързани с властта и партиите, ще препъват закона и не е ясно дали ще бъде приет от този парламент.
Два английски и два ирландски вестника в последните 3 дни пуснаха статии за Българското Черноморие. "Гардиън" посъветва британците да купуват имоти в България (резюме на статията "Новинар" пусна във вчерашния си брой).
По същото време ирландския вестник "Сънди бизнес поуст" описа предимствата на българското крайбрежие: "Морската вода - необичайно за Европа - е много чиста и по-голямата част от крайбрежието се състои от дълги плажни ивици. Още по-необичайно в европейския контекст е, че по-голямата част от крайбрежието още не е унищожена от експанзията на туристическия бизнес. Причината за този пропуск в развитието е, че България е демокрация едва от десетина години. Преди това страната бе част от Източния блок на комунистическите държави и крайбрежието й не бе така достъпно за чуждестранни туристи."
Друг ирландски вестник - "Белфаст телеграф" - обаче вече

долавя негативните тенденции

край българското море. "България трябва да внимава да не комерсиализира твърде много курортите си и да съсипе това, което кара хората да я посещават, а именно нейната природа и добре запазените й плажове и градове", пише вестникът в обширен материал, посветен на нашата страна. "В България се строят много нови хотели и комплекси с апартаменти, което носи така необходимите пари и работа, но трябва да се внимава тези нови сгради да не се превърнат в бетонните грозотии, които развалиха толкова много европейски крайбрежия", предупреждава авторът на статията Джери Фицджералд, който е редактор на снимковия материал във вестника.
Реалността обаче е изпреварила наблюденията на ирландците.
Българското крайбрежие е почти разграбено за строителство. С малки изключения съществуващите курорти вече са застроени прекомерно. Слънчев бряг например, построен по цялостен проект по времето на социализма, е бил замислен като курортно градче сред зеленина и широки плажове. Застройката на територията е била около 25% от цялата площ, с капацитет 12 500 легла. Според последните официални данни за броя на леглата в комплекса от миналата година те вече са 35 000, но тази година сигурно са достигнали 40 000. Върху същата площ.

Гъстотата на застрояването

вече е около 80% от територията. Това променя стандарта на курорта. Качеството на един курорт не се определя от лукса на отделни хотели и заведения, както си мислят тукашните инвеститори, а от ландшафта, пространството, природната среда.
Друг британски вестник - "Дейли телеграф" - в съботния си брой публикува оплаквания на британски туристи от българските курорти и една от забележките беше за тесни и нискокачествени хотели. На Слънчев бряг е претъпкано с хотели и пренаселено. Кой както могъл строил и продължава да строи. По пътя на рушвета, на заобикаляне на закони и нормативи. Гладни инвеститори искат да сместят в курорта още и още хотелчета, малки или големи. Тук има сгради, построени и въху самата плажна ивица, въпреки че тя е изключителна държавна собственост, а дюните са природни образувания под защита.
Извън курортите също тече бурно строителство или разпродажба на парцели по цялото крайбрежие от Шабла до Резово.
Край фара на Шабла само за година-две се е оформило градче от нови вили. Собственикът на една от вилите вече я е продал на ирландец. Малко по на юг - Тюленово, Камен бряг - вили са построени покрай морето, извън чертите на селата.
По брега между Балчик и Варна ограничител на строителството са свлачищата. Застрояването с вили обаче не спира.
По Южното Черноморие вилни зони растат край всеки град и село - Созопол, Приморско, Варвара, Синеморец и т. н.
Общинарите от Созопол са вкарали в регулация целият полуостров южно от града до къмпинг Каваците. По целия бряг кипи строителство. Всички лозя и парцели на местни хора са продадени за вили и хотели. Оградите край пътя вече закриват гледката към морето.
Край широкия плаж между Приморско и резиденция "Перла" също се готви строителство. Общината е раздала права за строеж върху земите край него.

Дори на Маслен нос

защитена територия, върху държавна земя незнайни леят бетонни основи и си строят вилички с дървена конструкция. Тук това им е достатъчно.
Основната схема, по която се застроява крайбрежието, е включването на парцели земеделски земи извън населените места в регулация. Това става с решение на местните общини. И върху парцели, които не са включени в регулация обаче, растат вили. Собствениците си плащат глоби и чакат узаконяване. Инвазията е толкова мощна, че променя пейзажа на цялата брегова ивица. На много незастроени досега места край морето, на север или на юг, могат да се построят курорти или хотелски комплекси, с цялостен архитектурен и ландшафтен проект. Но местните общини ликвидират тази възможност, като раздават парцели на дребно за вили.
При строителното нашествие пострадаха и природни образувания като пясъчните дюни, които са защитени от закона. В тях има и рядка растителност. В големите курорти някои дюни направо са унищожени при строителство, а други търпят промени заради пренаселените плажове.

Къде ака екологът Василев?

На снимката се вижда вилата на бившия министър на екологията и на туризма Валентин Василев. Тя е една от първите, построени в този район край Созопол. Местни хора уточняват, че това е вила близнак, като едната от двете е на сестрата на Василев. Това в случая е без значение.
Един от проблемите на строителството в този район е липсата на канализация. Канализацията на самия град Созопол се излива без пречиствателна станция недалеч от пристанището и замърсява залива. За цялата вилна зона, която се оформя южно от Созопол, ще трябва да се строи специална канализация и пречиствателна станция, както изискват европейските нормативи. В района вече е построен водопровод, защото тук расте цял квартал от вили и хотели. Налягането на водата в района на града е слабо, а след включването на новия квартал ще отслабне още. Инфраструктурата ще трябва да построят държавата и общината, в интерес на тясна група инвеститори и виладжии.

Закон трябва да събори поне оградите

Високи огради скриват гледката към морето по крайбрежието. На снимката се вижда ограда на една от вилите по крайбрежния път от Созопол до Каваците. "Скоро тук ще стане като в Бояна - улици, оградени от високи огради. Няма да се вижда море", казва 35-годишният софиянец Т. С., който от години ходи на плаж по закътани места сред скалите на полуостровчето. Виладжиите скоро ще сложат ръка и върху тях.
Проектът за закон, който предвижда да ограничи строителството по крайбрежието, трябва да включи отделен член, който да забрани оградите. Те скриват пейзажа, който е национално и световно богатство.
Във Великобритания има закон, който забранява строителството на миля и половина от крайбрежната ивица. Строителство е разрешено само в регулацията на исторически оформилите се градове. Смисълът на това ограничение е, че бреговата ивица е национално достояние и трябва да се запази като природен феномен, който принадлежи на всички. В това отношение България е изпреварила капиталистическа Англия. Тук крайбрежието се раздава безконтролно за строителство.

Гиньо Ганев остави вратичка в конституцията

Причините за безконтролното строителство на брега на морето са заложени още в конституцията. Според чл. 18 се определя "крайбрежна плажна ивица", която е изключителна държавна собственост. Не може да се продава, но може да се отдава на концесия. Бедата е, че конституцията не определя какво включва понятието "крайбрежна плажна ивица". При обсъждането на този текст във Великото народно събрание е имало предложение да се остави само понятието "крайбрежна ивица". Гиньо Ганев предлага да се добави и понятието "плажна", което ограничава силно защитената територия край брега само до плажовете. "Ако се остави понятието "крайбрежна ивица", това ще породи тревога сред хората в целия Варненски регион", казва Ганев при обсъждането. Подкрепен е и от други депутати от левицата. На практика тази поправка защитава не общонационалното (каквото е логично да защитава една лява партия), а собственически и инвеститорски интереси.
Допълнителен закон е трябвало да уточни понятието "крайбрежна плажна ивица" и да въведе конкретни ограничения. Такъв няма вече 15 години след приемането на конституцията въпреки специално решение на Конституционния съд по този въпрос от 1997 г. Липсата на закон позволи на инвеститори и общини да строят дори на самите плажове в нарушение на конституцията.
Едва в края на миналата година Министерството на строителството изготви проект на закон, който да ограничава строителството по крайбрежието. Веднага след като проектът бе оповестен в началото на тази година, започна мощно лобиране да се ограничи действието му. Първоначалният вариант за 200-метрова забранена за строителство зона край брега беше ограничен до 100 м, но натискът продължава. Независимо че вече построеното е заварено положение и законът не може да го премахне. Общините по Черноморието са против закона, защото отделни чиновници забогатяват от издаване на парцели и разрешителни за строеж. А общините като цяло печелят (но само временно) от продажба на общински земи за строителство. Многопосочни интереси на инвеститори и частни лица, свързани с властта и партиите, ще препъват закона и не е ясно дали ще бъде приет от този парламент.








15.09.2004 16:46
Автор: Burgas Info

Ключови думи:
Bookmark and Share Subscribe
5479 0 Добави коментар
   Няма коментари към тази новина

Новини с подобна тематика
BSZone: Снегът в Бургас, нещо като ПР акция
В Бургас са обработени с пясък и луга само централните пътни артерии и маршрутите на автобусите, докато ...
текст на новината
Пристанище Бургас е затворено
Сняг затвори пристанището в Бургас. Обилен снеговалеж затвори пристанището в Бургас, са съобщили служители ...
текст на новината
На гола поляна - детска градина
Община Бургас спечели европейски средства за изграждане на Общностен център за ранно детско развитие и ...
текст на новината
Елитът ще е в „Черна перла“ за Св.Валентин
Политиците, банкерите и журналистите ходят там заради гурмето От известно време светският елит на Бургас ...
текст на новината
Ще местят канал-убиец от площада
Преместването на подземните комуникации на площад „Св. Св. Кирил и Методий” ще бъде една от най-трудните ...
текст на новината
Първа копка слага край на сагата с подземния паркинг
 На 9 февруари, сряда, от 12.00 ч. кметът на община Бургас Димитър Николов и изпълнителният директор на фирма ...
текст на новината
Бургас: за водните атракции
Областният управител Константин Гребенаров организира работна среща по време на която зам.-областният ...
текст на новината
Дупка на пред храма
На 9 февруари /сряда/ от 12.00 ч. кметът на община Бургас Димитър Николов и изпълнителният директор на фирма ...
текст на новината
Бургас - бургазлии са най-идейни
От пресцентъра на Община Бургас съобщават, че кметът Димитър Николов прекарва голяма част от времето си в ...
текст на новината
Прогноза за времето в България за 31.01.2011
Прогноза за България за 31.01.2011 Днес времето над страната ще бъде предимно слънчево. В часовете преди обяд ...
текст на новината
Ваклин Стойновски, Детелина и кръстовището до Бургас
На кръстовището "Бургас - Созопол - Меден Рудник", никой не работи. В деня на ПР копката, техниката и ...
текст на новината
Срещу произвола на монополите
заключителна пресконференция по повод провеждане на подписката „Срещу произвола на монополите” гр.Бургас, ...
текст на новината
Прогноза на времето в Югоизточна България за 20 декември 2010 (Игнажден)
Днес облачността ще е предимно значителна, на отделни места, главно в Южна България ще превали слаб дъжд. В ...
текст на новината
Прогноза за времето в Бургас на 19 декември 2010
над по-голямата част от страната ще бъде слънчево, но по-късно през деня от югозапад ще започне ново ...
текст на новината
Бургас: Пътищата се опесъчават и лугират
В Бургас втори ден обилно вали сняг. Почистващата фирма „Титан” изкара на пътя своята техника за зимна ...
текст на новината
Бойко: Кметовете да не ги мързи
“Има кметове, които са свикнали само да се оплакват и да искат пари, а има толкова оперативни програми, че ...
текст на новината
Ще спират вода в някои райони на Бургас ден преди Осми декември
На 7.12.2010 г. от 7:00 до 17:00 часа ще бъде спряно водоподаването за изграждане на връзки в района между ул.Силистра ...
текст на новината
Ремонтът на символа на Бургас
Ремонт на символа на Бургас – Моста в Морската градина, може да започне най-рано догодина през лятото. Това ...
текст на новината
Информационна кампания ще насърчава паспортизацията на сградите в Бургас
До края на 2011 г. всички стари и новопостроени сгради трябва да се сдобият с технически паспорти. Това е ...
текст на новината
Бургас - най-доброто място на този свят!
Според радиото Бургас е най-добрият глас за живеене! Тържествено обещаваме на жителите на Крушевец , ...
текст на новината
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 | 408 | 409 | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 | 416 | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 | 434 | 435 | 436 | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 | 469 | 470 | 471 | 472 | 473 | 474 | 475 | 476 | 477 | 478 | 479 | 480 | 481 | 482 | 483 | 484 | 485 | 486 | 487 | 488 | 489 | 490 | 491 | 492 | 493 | 494 | 495 | 496 | 497 | 498 | 499 | 500 | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | 530 | 531 | 532 | 533 | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | 542 | 543 | 544 | 545 | 546 | 547 | 548 | 549 | 550 | 551 | 552 | 553 | 554 | 555 | 556 | 557 | 558 | 559 | 560 | 561 | 562 | 563 | 564 | 565 | 566 | 567 | 568 | 569 | 570 | 571 | 572 | 573 | 574 | 575 | 576 | 577 | 578 | 579 | 580 | 581 | 582 | 583 | 584 | 585 | 586 | 587 | 588 | 589 | 590 | 591 | 592 | 593 | 594 | 595 | 596 | 597 |

 Бързо Търсене

Bourgas.org Новини
В сайта
    Днес е 22.12.2024 часа
    
  Категории новини
 
·  Новини от Царево

·  Новини от София

·  Новини от Варна

·  Новини от Пловдив

·  НДСВ

·  ДСБ, Синя Коалиция

·  Лидер, Новото време

·  АТАКА

·  Зелените

·  ГЕРБ

·  БСП

·  ПР Публикации

·  ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ

·  Община Бургас

·  РЕФЕРЕНДУМ 2008

·  Вестник КОМПАС

·  Черноморски Фар

·  Преглед на печата

·  Вашето мнение

·  Вестник ФАКТОР

·  Архитектура

·  Новини от Бургас

·  Дезинформация

·  Новини от Созопол

·  Новини от Несебър

·  Новини от Поморие

·  Новини от България

·  Новини от света

·  В ЦЕЛТА, с Марко Бонев

·  Мисъли, с Петър генчев

·  Култура и изкуство

·  Традиции и обичаи

·  Арт Изложби

·  Институции

·  Бизнес

·  Туризъм

·  Недвижими имоти

·  Политика

·  Екология, Здравеопазване

·  Образование

·  Хора

·  Технологии

·  Наука

·  Спорт

·  Работа

·  Крими

·  Православен календар

·  Сноби

·  Bourgas.Org Представя

·  Маневра

·  Избори





  Услуги в Интернет
 
  ·  намерих точка ком

  ·  Държавен вестник

  ·  Електронен портал за административни услуги

  ·  Окръжен съд

  ·  Летище Бургас

  ·  Порт Бургас

  ·  E-mail to SMS

  ·  ВИК Бургас

  ·  Bourgas.Net

  Архив новини

«      декември 2024      »   
По
Вт
Ср
Че
Пе
Съ
Не
48
25
26
27
28
29
30
01
49
02
03
04
05
06
07
08
50
09
10
11
12
13
14
15
51
16
17
18
19
20
21
22
52
23
24
25
26
27
28
29
01
30
31
1
2
3
4
5


  Анкета
Къде пазарувам най-често
в кварталния супермаркет
във фирмените магазинчета наоколо
в БИЛЛА
в МЕТРО
в PLUS
в супермаркет ЕВРОПА
където падне

Виж резултатите

bourgas@abv.bg
office@bourgas.org
development@bourgas.org
Bourgas.org Team
Phones:
+359 888 305968
+359 888 856618
Office:
+359 56 845239
ICQ #: 70055985
Skype Me™!


Абонамент
Име:

E-mail:


Твоите безплатни обяви
Фирми каталог





      1998-2008 Copyright Bourgas.Org     Права и собственост     Реклама в Bourgas.org     Контакти     Бургас     Варна     Уеб дизайн Бургас

curved-stepdown